MÜMİN KARGI 0535 799 87 71

Arrow up
Arrow down


kalite belgemiz

Chandler Ceviz Fidanı bahçesi

Chandler Ceviz Fidanı

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Chandler Ceviz Fidanı California Üniversitesi tarafından 1979 yılında bulunarak üretimine geçilmiştir. Chandler ceviz fidanı Amerika’nın önde gelen ticari çeşitlerinden biridir. Ancak ülkemizde Chandler ceviz fidanının seri üretimi son yıllarda yapılmaktadır. Çetnır diye okunur. Bazı kişilerce çetler, çetlır, cetner gibi yanlış yazım şekli ile de yazıldığı görülmektedir. Bodur olarak geliştiği için de bodur ceviz fidanı olarak bilinir. Salkım şeklinde kaliteli verimi yüksek meyve verdiği için salkım ceviz fidanı olarak ta telaffuz edilir. Ancak bu durum tv reklamlarındaki sertifikasız çeşidi belli olmayan çeşitlerle karıştırılmamalıdır. Chandler sertifikalı aşılı bir çeşittir.

chandler meyvesi

Chandler Ceviz Fidanı Özellikleri

Chandler cevizi pürüzsüz, ince kabuklu, beyaz içlidir. Ağaç orta büyüklükte ve yarı dik şekildedir. Chandler cevizi dünya çapında bilinen, mükemmel kalitede ve ceviz çeşitleri arasında en yüksek verime sahip olması nedeniyle alıcılar tarafından yüksek oranda talep edilen çeşitlerin başında gelir. Chandler diğer ceviz çeşitlerine göre donlara, ceviz bakteriyel yanıklığına ve elma iç kurduna karşı daha dayanıklıdır. 1000 m rakım ve aşağısına tavsiye edilir.

chandler tozlayıcıs franquette 

Chandler Ceviz Fidanı Tozlayıcıları

Chandler Ceviz Fidanları Fernette ve Franquette ile tozlanmaktadır. Chandler meyvesinin kabuğu az pürüzlü, oval ve orta kalınlıktadır. Chanler ağaçlarının dallarındaki salkımlarda meyveler 1-4 lüdür. Meyve ağırlığı 12-14 gr olup iç ağırlığı ise 6-8 gr dır. İç randımanı % 50 civarındadır. Meyvesi beyaz dır. Yan dalların meyve verme oranı % 80-90 dır. Meyveleri eylül ayının sonlarında olgunlaşır ve hasat edilir.

Satışını Yaptığımız Açık Köklü Chandler Ceviz Fidanları

açık köklü chandler fidanı ceviz fidanı

Satışını Yaptığımız Tüplü Chandler Ceviz Fidanları

tüplü chandler ceviz fidanı

SIKÇA SORULAN SORULAR

İletişim Bilgilerimiz

adres İhsaniye Mahallesi 41. Sokak No: 42 Bandırma / Balıkesir

mail destek@gunesfidancilik.com.tr

telefon (0266) 718 49 68

mobil Mümin KARGI : 0535 799 87 71

Güneş Fidancılık

güneş fidancılık logo

Chandler Ceviz Fidanı Siparişi

Mümin Kargı

telefon 0535 799 87 71

Müjdat Kargı

telefon 0535 764 51 88

İletişim Ofisi

telefon

 0266 718 49 68

E-Posta

mail destek@gunesfidancilik.com.tr